Novinky

Stále probíhá objednávka povinné školní četby. Kdo by měl zájem, prosím o nahlášení titulů co nejdříve. :-)

V srpnu 2015 proběhla velká výměna knih. S pomocí paní Šindelářové a pana Kubíčka bylo odvezeno 700 knih ( v naší knihovně byly k dispozici 3 roky ) a přivezlo se 300 nových kousků. Především detektivky a dětské tituly.

25.8. 2014 proběhne výměna knih z Kutné Hory . Pokud někdo bude chtít konkrétní titul, stačí říci. :-)

Z Kutné Hory přivezeno 231 NOVÝCH knih.

Od pondělí 17.3. 2014

jsou k dispozici.

Příští výměna  knížek proběhne  14. 3. 2014.

Od 1.1. 2014 platí nový ceník poplatků a sankcí -viz. rubrika POPLATKY A SANKCE.

Z Kutné Hory přivezeno 184 nových knih. K dispozici budou od pondělí 26.8. 2013. Jedná se převážně o detektivky a ženské romány.

Z Kutné Hory přivezeno 203 nových knih od autorů např. : Jo Nesbo, Jan Cimický, Vlasta Javořická, Simona Monyová, Barbara Nesvadbová, Halina Pawlowská, Danielle Steel, Vlastimil Vondruška a mnoha dalších. K dispozici budou od pondělí 11. 3. 2013 .

ON-LINE KATALOG - nová rubrika, kde je odkaz na katalog knih naší knihovny. Jsou zde knihy z Krakovan i zapůjčené z Kutné Hory.

V září 2011 přivezeno 100 nových knih z Kutné Hory. Z tohoto počtu je více než polovina knih dětských

Příští výměna další stovky knížek proběhne v prosinci 2011. Pokud budete chtít někdo přivést knihy konkrétního autora,stačí objednat u p. Brunclíkové.

5. a 16. 12 2011 přivezeno z Kutné Hory 235 nových knížek.  Přibližně 180 je dětských !  Přijďte se podívat

Naše knihovna využila nabídku Městské knihovny v Kolíně (MKK) , která pořádá pravidelné vyřazování duplicitních knih ze svého fondu. V roce 2012 bude MKK vyřazovat knihy z dětského oddělení. Doufám, že se poštěstí a dostaneme pěkné dětské knížky, po kterých je v poslední době u nás velká poptávka.

V knihovně je možnost zapůjčit další novinky z Kutné Hory:

Theorin Johan - Mlhy Ölandu
Jardine Quintin - Screen Savers
Nesbo Jo - Lovci hlav
 Vondruška Vlastimil - Podivná svatba na Lichnici

Knihy se budou vracet 18.června 2012.

26. října 2012 budou přivezeny nové knihy z Kutné Hory.

Z Kutné Hory přivezeno 180 NOVÝCH knih.

Od pondělí 29.10. 2012

jsou k dispozici.

20. prosince 2011 navštívily  knihovnu děti z místní ZŠ. Zapůjčily si cca 30 knih. Po dohodě s jejich třídními učitelkami bylo dojednáno, že knihovnu budou navštěvovat pravidelně v rámci výuky a podpory čtení.  Děti nejvíce zajímaly knihy o zvířátkách.

6.4. 2012 odvezeno do Kutné Hory 73 knížek , přivezeno 127 kousků. Poslední   výměna byla zaměřena na dětské čtenáře, nyní na čtenářky ženských románů a příznivce detektivek.

PRO VELKÝ ZÁJEM O KNIHY :

Theorin Johan - Mlhy Ölandu + Jardine Quintin - Screen Savers

bude možnost tyto knihy zapůjčit do 11. 7. 2012 !

22. 3. 2012 navštívily knihovnu děti z MŠ. Pochvalu zaslouží paní učitelka Kadavá, která měla pro děti připravené krásné povídání o knihovně a knížkách.